Program

Da bi učestvovali na LJUT sesijama, potrebno je izvršiti registraciju – ukoliko je to moguće (posebno za svaku).

Petak

Doček i smještaj gostiju
Petak, 03:00 pm
Izvlačenje ekipa za raspored takmičenja
Petak, 06:45 pm
Večera za učesnike “Balkanijade LJUT 2022”
Petak, 07:30 pm
Slobodne aktivnosti
Petak, 08:00 pm

Subota

Doručak za učesnike “Balkanijade LJUT 2022”
Subota, 09:00 am
Riječi dobrodošlice u Kampusu Univerziteta u Tuzli
Subota, 10:00 am
Revijalna utakmica ŽFK “Sloboda”
Subota, 10:00 am
Početak futsal turnira
Subota, 10:15 am
Početak basket turnira
Subota, 10:15 am
Početak turnira u odbojci na pijesku
Subota, 11:00 am
Početak šahovskog turnira
Subota, 11:00 am
Početak turnira u stolnom tenisu
Subota, 11:00 am
Ručak za učesnike “Balkanijade 2022”
Subota, 02:00 pm
Zabavno veče – Tuzla Summer University – Koncert Amel Ćurić
Subota, 08:00 pm

Nedjelja

Doručak za učesnike “Balkanijade 2022”
Nedjelja, 10:00 am
Završnica takmičenja za učesnike “Balkanijade 2022”
Nedjelja, 11:00 am
Roštiljada i proglašenje najtrofejnijeg Univerziteta
Nedjelja, 03:00 pm

Dodjela pehara i priznanja najuspješnijim ekipama i pojedincima.

Malonogometni turnir zaposlenika UNTZ
Nedjelja, 03:00 pm
Artistička radna akcija “Ja sam LJUT”, Art Zona Kampus UNTZ, UG “Oblik” i UNTZ
Nedjelja, 04:00 pm

Ponedjeljak

Artistička radna akcija “Ja sam LJUT”, Art Zona Kampus UNTZ, UG “Oblik” & UNTZ
Ponedjeljak, 10:00 am
Otvarenje LJUT 2022
Ponedjeljak, 10:30 am
Uvodna obraćanja i svečano otvorenje
Ponedjeljak, 10:30 am
Obrazovanje za 21. stoljeće – Genomika u personaliziranoj medicini
Ponedjeljak, 11:30 am

Plenarno predavanje, prof. dr. Borut Peterlin

Koktel dobrodošlice, Fun zona
Ponedjeljak, 12:15 pm
Bioinžinjering – Panel radionica
Ponedjeljak, 01:00 pm

Laboratorijski kompleks Mašinskog fakulteta
Predavači: 

Edin Škaljić
Mirza Oruč
Denis Bećirović
Alisa Dedić

Predstava “Gretica str. 89”, Studentska scena Akademije dramskih umjetnosti
Ponedjeljak, 07:00 pm

Studentska scena Akademije dramskih
umjetnosti, Kampus UNTZ


Autor:
Lutz Hubner

Režija:
Vlado Kerošević

Igraju:
Damir Mahmutović
Alisa Brkić

Utorak

Genetika kardiovaskularnih oboljenja
Utorak, 09:00 am

Tehnološki fakultet, A2
Predavač : Danijel Petrović

MLPA metoda u genetičkoj molekularnoj dijagnostici
Utorak, 10:00 am

Predavač : Naida Lojo-Kadrić

Arheogenetika
Utorak, 11:00 am

Predavač: Jasmina Čakar

Osnovi histopatologije, mikro i nanoplastika u reproduktivnom sistemu, primjena melanomakrofaga u razumijevanju individualnog imunološkog odgovora na zagađenje
Utorak, 12:00 pm

Tehnološki fakultet, Laboratorija 51
Predavač : Andrej Gajić

Historijski čas
Utorak, 10:00 am

Šetalište Slana Banja i Barutana
“Najstarija naselja u Tuzli”, Mersiha Imamović
“Barutana – historijski značaj, stanje i mogućnosti revitalizacije”, Semir Hadžimusić
“Spomenici na Slanoj Banji – historijska i umjetnička vrijednost”, Merima Hajdarbegović
“Izložba Zavoda za zaštitu i korištenje kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa Tuzlanskog kantona”, Mensur Smajlović

Monodrama: “Kako razumjeti mene sa autizmom”,
Utorak, 06:00 pm

Mala scena Doma mladih, Tuzla
Predavač: Jasmin Salkić

Srijeda

Motivaciona tribina: “Ići ili ostati”
Srijeda, 10:00 am

Ekonomski fakultet, Tuzla
Adnan Mujkić, PMT  
Robert Martić, BIT Centar
 Mirela Omerović, Fondacija IMPAKT

Poduzetništvo – pokretanje novog biznisa ili nešto mnogo više?
Srijeda, 11:00 am


Predavači :

Bahrija Umihanić
Selma Smajlović
Mirela Omerović
Mersiha Mulabdić
Džana Čaušević

“Škola fizike” – Profesori i studenti Odsjeka “Fizika” i Društvo fizičara TK
Srijeda, 09:00 am

Prirodno-matematički fakultet, Tuzla
Raspored dešavanja: 

09.00 – 09.15h – Dolazak i registracija 
09.15 – 09.45h – Uvodno predavanje
09.45 – 10.30h – Astronomija i astrofizika 
10.30 – 11.30h – Pauza 
11.30 – 12.15h – Medicinska fizika
12.15 – 13.00h – Interaktivno predavanje
13.00 – 13.30h – Pauza 
13.30 – 15.30h – Rad učenika u grupama 
15.30 – 16.00h – Pauza
16.00 – 16.30h – Predstavljanje rezultata 

Inclusive sports – Ronjenje osoba s invaliditetom
Srijeda, 04:00 pm

Fakultet za tjelesni odgoj i sport, Amfiteatar
Predavači:
Zlatan Aganović & Senad Mehmedinović

Plesne radionice Karibskih plesova (Salsa, Bachata, Kizomba) i Latino Party
Srijeda, 06:00 pm

Predavači:
Semir Šerić
Alan Alagić
Bend: Beat Zone

Inkluzivna kafa, Kafić „Zmajevo srce“
Srijeda, 05:00 pm

Četvrtak

Praktična radionica – škola ronjenja
Četvrtak, 07:00 am

Pannonica Tuzla
Predavač: Zlatan Aganović, Ronilački klub “Vidara”

Panel: “Obrazovanje za zapošljavanje”
Četvrtak, 10:00 am

Fakultet elektrotehnike – Multimedijalna sala, Tuzla

Povezanost visokog obrazovanja i tržišta rada u zemljama Zapadnog Balkana – predstavljanje inovativne regionalne platforme za saradnju.
Cjeloživotno učenje u visokom obrazovanju – prijedlog izmjena zakonodavnog okvira i uvođenje kratkih programa cjeloživotnog učenja u visoko obrazovanje.
Internacionalizacija i prenos znanja.
Tržište električne energije i obrazovanje u inžinjerstvu

Diskusija i razmjena iskustava
Četvrtak, 11:30 am
Vrijeme za umrežavanje – Osvježenje i zakuska
Četvrtak, 12:30 pm
Turistički obilazak Grada Tuzla
Četvrtak, 02:00 pm
Bihejvioralni intervju
Četvrtak, 10:00 am

Ekonomski fakultet, Učionica 120
Predavači:
Sabina Đonlagić Alibegović
Sabrina Hodžić

Izlet na planinu Konjuh
Četvrtak, 08:00 am

Planinarski dom Javorje
Obilazak nekropole stećaka i posjeta planinarskom domu Javorje.
Sanjin Hodžić, Planinarsko društvo Konjuh Tuzla

Radionica sportskog penjanja
Četvrtak, 04:00 pm

BKC, Živinice
Predavač: 

Sanjin Hodžić, Penjački klub UP Živinice

Partneri